UBUNTU ÇOCUK ZİRVESİ

ANİMASYON-BİLGİSAYAR OYUNU VE SUNUM ÇALIŞTAYI 18 Nisan 2019 tarihinde 100 kişilik GOP İlkokul ve Ortaokul Okul Başkanları ve Rehberlik Uzmanlarının katılımı ile müzik atölyemizde, tam gün iki çalıştay gerçekleşti. 

Okul: Projeler Kategori: , Etiketler: ,

UBUNTU ÇOCUK ZİRVESİ

ANİMASYON-BİLGİSAYAR OYUNU VE SUNUM ÇALIŞTAYI 18 Nisan 2019 tarihinde 100 kişilik GOP İlkokul ve Ortaokul Okul Başkanları ve Rehberlik Uzmanlarının katılımı ile müzik atölyemizde, tam gün iki çalıştay gerçekleşti. Bir önceki çalıştayın videosu coşkuyla ve alkışlarla izlendi. Bu çalıştayda; gün boyu öğrencilerin algoritmaya uygun hazırladıkları animasyon ya da bilgisayar oyunların sunumları yapıldı. Sunum değerlendirmeleri yapan Jüride, bilişim teknolojileri ve rehberlik uzmanları görev aldı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Bölüm Temsilcisi çalştayımızın sürecini izledi ve kutladı. Takım çalışmalarının ürünleri alkışlarla paylaşıldı. Katılımcılar çok başarılıydı. Jüri tarafından; “ÖYKÜ, akran zorbalığı ve akran arabuluculuğu temasına uygun mu?”, “ALGORİTMA, kodlama için uygun mu?”, “KODLAMA, oyun için uygun mu?” ve “ANİMASYON/ OYUN, kodlamaya uygun mu?” değerlendirmeleri yazılı ve sözlü olarak yapıldı. İzleyiciler de beklentilerini paylaştılar.

“Özel AY Kolejinin Zirvenin Proje Yönetim Ekibinde” olan; “Rehberlik, Kütüphane ve BT Uzmanlarımız ile Lise Hazırlık Sınıfı öğrencelerimizin ev sahipliği mükemmeldi. Okul Aile Birliğimizin, misafirlerimize ikramları güne lezzet kattı. Bu süreçte Özel AY Okullarının sınıflarında eğitim öğretim başarı ile devam etti. Özel AY Kolejinin proje ev sahipliğimizin başarılı ve verimli olmasının özünde BİZ varız. Tıpkı UBUNTU felsefesinde olduğu gibi “Biz birlikte çok güçlüyüz.”

“UBUNTU ÇOCUK ZİRVESİ” PROJESİNİN YOL HARİTASINDA NELER VAR?

“UBUNTU ÇOCUK ZİRVESİ” Projesi ile akran iletişimini güçlendirmek için; sevgi, saygı, hoşgörü, yardımlaşma, farkındalık, işbirliği, sorumluluk değerleri ve akran arabuluculuğunun desteği ile vicdan çatısında olumlu bir okul iklimi oluşturulması amaçlanmaktadır. “UBUNTU ÇOCUK ZİRVESİ” Projesine; akran zorbalığı sorununun, sorunu yaşayan öğrenciler tarafından yaşanmış öyküler yazılarak başlanmış ve bu öyküler algoritma, kodlama ve animasyona dönüştürülmüştür.  «UBUNTU ÇOCUK ZİRVESİ” Projesi deneyimlerin fikirlerin algoritma, kodlama ile bilgisayar oyununa dönüştürülmesi ile alanında ilklerden biri olması yönüyle fark yaratan bir proje olarak yol almaktadır. Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün 13.03.2019 tarih ve 533061 sayılı yazısı ile onaylanmıştır.

Projede dört ekip görev almaktadır:

  1. Uygulama ekibinde; Gaziosmanpaşa İlçesinde bulunan Resmi ve Özel İlkokul ve Ortaokul Okul Öğrenci Meclisi Başkanları bulunmaktadır.
  2. Yönetim Ekibinde; Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Uzmanı, Türkçe Öğretmeni, Kütüphane Uzmanı ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeninden oluşan bir ekip liderlik yapmaktadır.
  3. Organizasyon Kurulunda; Gaziosmanpaşa İlçe RAM Temsilcisi, Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Temsilcisi ve Proje Sahibi Okul olan AY Eğitim Kurumları Temsilcisinden oluşan bir ekip bulunmaktadır.
  4. Bilim Kurulunda; “Organizasyon Kurulu Temsilcileri” ve “İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Bölüm Temsilcisi“ bulunmaktadır.

Proje Videolar

Yorum Ekle