Özel Ay Koleji İngilizce Müzikal Kulubü Hem Öğrendiler Hem Sahne Aldılar…

Özel Ay Eğitim Kurumlarında iki ay boyunca 4/A ve 4/C sınıfları ENGLISH MUSICAL CLUB- İngilizce Müzikal Kulübündeydi. Toplamda kırk kişi olan kulüp sekiz hafta sürdü. Çocuklara dil becerisini kazandırmaya çalışan kulüp Özel Ay Kolejinin akıllı sınıflarında Özel Ay Koleji Yabancı Dil öğretmeni tarafından gerçekleşti.

İngilizce Müzikal Kulübünün amacı İngilizce, dans ve müziği birleştirip hem dil becerisini geliştirmek hem de ritim duygusunu geliştirmektir. Yapılan İngilizce Müzikal Kulübünde öğrenciler ilk hafta önce müzikalin ne olduğunu, bir müzikalde neler olması gerektiği ve bunun sonucunda hangi becerilerinin gelişeceğini tartıştılar. İkinci hafta bazı platform ve şarkıları  (The Voice /High School Musical –What time is it? ) kendi seviyelerine uygun hale getirerek çalışmaya başladılar. Seçtikleri bu şarkıya uygun kareografi yarattılar. Üçüncü hafta dili daha etkin kullanmaya ve ritim duygusunu dans ile birleştirmeye başladılar. 

Özel Ay Eğitim akıllı sınıflarında yarattıkları ve canlandırdıkları her prova saati için çok eğlendiler. Hem eğlendiler, hem de birçok yeni kelime öğrendiler. Birçok çekim yaptılar ve seçtikleri en iyi videoyu Özel Ay Koleji konferans salonunda gururla sergilediler.


Haberlerimiz


Haber Video