Ay Kolejinde akademik başarı tesadüf değildir.

2023-2024 Eğitim Öğretim  yılının ilk Türkiye Geneli Sınavı’nda yine gururluyuz.👏👏

Ülkemizde çoğunlukla özel okulların katıldığı, katılım sayısının oldukça yüksek olduğu, Ay Koleji olarak ise tüm öğrencilerimizi ayırmadan tamamının katıldığı OKULİSTİK sınavının sonuçları yine bizleri gururlandırdı.

Ay Koleji olarak, öğrencilerimizin ve okulumuzun akademik sürecini ulusal çapta değerlendirebilmek , LGS sınavına ön hazırlık yapabilmek  için her yıl düzenli aralıklarla tüm Türkiye genelinde eş zamanlı olarak uygulanan OKULİSTİK Türkiye Geneli sınavlarına katılmaktayız.

Ayrıca LGS sınavı formuna en yakın ve güvenilirliği en yüksek olan OKULİSTİK  sınavları ile öğrencilerimizin sınav pratiği oluşturmasını, zaman yönetimini başarabilmesini, sınav kaygısı ile baş etme gibi bir çok konuda deneyim sağlamasını hedeflemekteyiz.

Öğrencilerimizin ve okulumuzun gösterdiği büyük başarıların nedeni derse giren öğretmenlerimizle birlikte güçlü bir eğitim kadrosunun iş birliği ile ekip çalışmasının ürünü olmasıdır.

Her sınav sonunda okulumuzda görevli Akademik Birimlerimiz yani Ölçme ve Değerlendirme Birimi, Program Geliştirme Uzmanı , PDR ekibi, okul doktorumuz , mentör öğretmenlerimiz, velilerimiz ile bir araya gelerek her bir öğrenci özelinde değerlendirmeler yaparak, başarısını artırmak için büyük çaba ve ciddiyetle takip ve planlanma çalışmaları yapmaktayız.

I. OKULİSTİK sınav sonuçlarının tüm sonuçlarını k12 portalından ulaşabilirsiniz.

Sevincimize ortak olmanız için sonuçların bazılarını sizlerle paylaşmak istedik.

4. Sınıflarımız tüm branşlarda ilçe 1. oldular.

Özellikle Türkçe, İngilizce ve Fen Bilimleri branşlarında da Türkiye Genelinin yaklaşık %7 üstünde bir performans göstermişlerdir. Öğrencilerimizi ve okulumuzu kutluyoruz.👏👏

5. sınıflarımız ise Sosyal Bilgiler dersinde Türkiye Geneline yaklaşık %12 , İngilizce dersinde Türkiye Geneline yaklaşık %15 fark atmışlardır. Matematik ve Fen Bilimleri dersinde ise %7 fark yaratan 5. Sınıf öğrencilerimizi ve okulumuzu kutlarız👏👏

6. sınıflarımız tüm branşlarda Türkiye Geneli ortalamalarının üzerinde performans göstermişlerdir. Matematik dersinde Türkiye Geneli ortalamalarına yaklaşık  %13 fark atmışlardır. İngilizce branşında yaklaşık %14 fark atarken, Fen Bilimleri dersinde de %10 fark atmışlardır ve diğer tüm branşlarda da Türkiye geneli ortalamalarının üzerinde performans göstermiş ve bizi bu yılda gururlandırmışlardır.👏👏

Senenin 1. OKULİSTİK sınavı olması nedeniyle henüz ısınamayan, sınavı dikkate almayan, biraz ilgi , motivasyon ve desteğe ihtiyacı olan öğrenci ve sınıflarımızı ; siz velilerimizle biz öğretmenlerimizin iş birliği çalışmalarını zaman kaybetmeden başlatıyoruz. Bir sonraki sınav sonuçları ile gurur tablosunda yer alacaklarından eminiz. Kendilerine şimdiden başarılar diliyoruz.

Çocuklarımızın her alanda ilerlemeleri mutlu ve başarılı olmaları için disiplinli öz denetim becerisini kazanmalarına, ilgi ve sevgimize ihtiyaçları var.

Öğrencilerimizi teşfik etmek için OKULİSTİK sınav başarılarını ödüllendirmeye karar verdik. OKULİSTİK sınavında dereceye giren öğrenci ve sınıflarımıza yüzdelik başarı oranında okul Bursu kazanma imkanı sağlayacağız. Tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyoruz.

 

Sevgiler..

 

Ay Koleji Akademik Birimi..