Ay Koleji Sanat ve Spor Koordinatörü Haluk Onat Akbulut 2022-2023 sezonu öncesi düşüncelerini dile getirdi.

Yaklaşan 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Sezonunun öncelikle hepimiz için sağlıklı, verimli ve iyi geçmesini temenni ediyorum.

Ülkemizde eğitim ve öğretim sisteminden hemen hemen herkes şikayet etmekte, ancak çözüm noktasında çok da fazla bir yol alınamamaktadır.

Biz Ay Koleji olarak, bunun başlıca nedeninin okullarda uygulanmakta olan sistemin yanlışlığından kaynaklandığını düşünüyoruz.

Şöyle ki; okullar sadece sınava hazırlayan, sadece öğretimi baz alan kurumlar olmamalıdır diye düşünüyoruz.

Okullar, çocuklarımızı hayata hazırlayan, farkındalığı ve estetik algısı yüksek,sorgulayabilen, çevreye ve doğaya karşı duyarlı, vizyoner ve yaratıcı bireyler yetiştirmeyi amaçlamalıdırlar.

Evet! Eğitim ailede başlar. Ancak okulda da katlanarak devam etmelidir.

Bizler, geleceğin ebeveynlerini yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Öğretim, çocuklarımızın mesleki hayatlarında başarılı olmalarını sağlayabilir, ancak eğitim, tüm hayatlarına sirayet edecektir.

Çocuklarımız, bir enstrümanın nasıl çalınacağını, bir müzenin nasıl gezileceğini, bir sanat eserinin nasıl inceleneceğini, bir Tiyatronun, Balenin, Operanın veya konserin nasıl izleneceğini, hatta ve hatta kendi ekmeğini nasıl pişireceğini bilmeli, tüm bunlar hakkında fikir sahibi olmalıdırlar.

Sağlıklı bir şekilde nasıl yaşanması gerektiği, sporun, sağlıklı beslenmenin önemini ve gerekliliğini bilmelidirler.

Biz Ay Koleji olarak, çocuklarımızı bu bakış açısıyla hayata hazırlamayı amaç edindik. Ne istediğini bilen, yüksek farkındalık sahibi, entelektüel bilgi birikimine sahip, ayakları tam anlamıyla yere basan, hiç bir konuya karşı yabancılık çekmeyen ve fikir üretebilen ve tüm bunların yanında vücuduna ve sağlığına önem veren bireyler yetiştirmeyi hedefledik. Ve bunu başarmak için gerekli olan alt yapı, bilgi, birikim ve motivasyona sahibiz.

Özel ay koleji olarak misyonumuz, Atatürk gibi düşünen nesiller yetiştirmektir.